V jihomoravském Penzionu Pastuška Brod nad Dyjí je pro vás k celoročnímu ubytování připraveno  9 pokojů, z nichž každý je laděn do jiné barvy. Všechny jsou vybaveny zrenovovaným historickým nábytkem, který dodává místu vyjímaný nádech francouzského Provance. Pět pokojů je třílůžkových, tři pokoje jsou dvoulůžkové a u některých pokojů je možno využít společné kuchyňky k lehké přípravě pokrmů, jeden je pětilůžkový apartmán s vlastní kuchyňkou a velkou terasou. K určitému pokoji je možné si přiobjednat přistýlku, takže celková kapacita penzionu je až 29 osob. Televize a wiffi připojení k internetu je samozdřejmostí, stejně jako parkování před domem.

_DSC_0241 _DSC_0262

Rekonstrukce

Rekonstrukce Penzionu Pastuška byla dokončena v roce 2014. Její netradiční a citlivé pojetí, s cílem zachovat tradiční podobu vesnického stavení a unikátní rákosová střecha, to vše dělá z Pastušky výjimečný penzion, nejen v oblasti Pálavy, ale v celé Jižní Moravě.

Zahrada

Velký dvůr s venkovním posezením, restaurací a dětským koutkem, kde se v parném létě můžete osvěžit v dubovém brouzdališti, večer si opéct špekáčky u ohniště, nebo si něco dobrého ugrilovat, vybízí k celodennímu posezení s rodinou i přáteli. V letní sezóně je pro vás k dispozici stylová venkovní restaurace, kde vedle výborné kuchyně si můžete nabídnout třeba kávu s domácími koláči, točené pivo Hendrych a v neposlední řadě i naše vína z Vinařství VÍNO LÍPA MIKULOV.

_DSC_0252 _DSC_0234
_DSC_0240 _DSC_0251

 IMG_8252

Možnost zapůjčení koloběžek 300,-/den

Vinotéka

Ve vinotéce můžete ochutnat vína z našeho rodinného vinařství VÍNO LÍPA MIKULOV. K dispozici je více než 10 druhů přívlastkových vín z mikulovské vinařské oblasti. Řada z našich vín dostala ocenění na domácích i zahraničních soutěžích a jsou zařazena i v Salonu vín ve Valticích.

Sklep

Přímo v jihomoravském penzionu jsou k dispozici dva vlastní vinné sklípky, v jednom z nich zrají sekty technologií Champagne. Pro sekty již zraje víno ročníku 2013 a to Chardonnay a Rulandské modré, které se budou kupážovat v jedno cuvée. Výroba sektů je časově velmi náročná, proto budou v prodeji nejdříve v roce 2016. Druhý sklep je určený k posezení. Možnost řízených degustací pro skupiny od deseti osob.

05 06 06

Pálava, Brod nad Dyjí

Nejen samotné stavení, ale samozřejmě také krásné okolí dělá z Pastušky jedinečný penzion. Jižní Morava, Paláva, to jsou oblasti, které si zamilujete. Vinařská vesnička Brod nad Dyjí, v níž Penzion Pastuška stojí, se pyšní více než 180 vinařskými sklepy, takže pokud cestujete na jižní Moravu za vínem, jste na správném místě. V blízkosti penzionu se nachází Mušovská jezera, Pálava, hřebeny Pavlovských vrchů nebo Milovický les.

Výlety

Penzion Pastuška stojí na vyhledávané cyklistické stezce 43 km Brno – Vídeň, takže máte možnost vyrazit si pěšky nebo na kole jak k naším rakouským sousedům,  tak nedalekým pálavským jezerům, do Aquaparku Moravia, vystoupat na vrch Pálava, nebo si udělat výlet do nedalekého Mikulova a Lednicko-Valtického areálu.

5 6

 

Pokud vás ubytování v Penzionu Pastuška na jižní Moravě zaujalo, využijte ještě dnes možnosti online rezervace. Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Print Friendly, PDF & Email